Wednesday, October 12, 2016

OSHO "Seks on oluline. Seksist üliteadvuseni."

Vahest on elus periood, kus keskendumine eneses on raskeim tegevus. Lubasin endale kunagi naerdes, et ma ei loe kunagi ühtegi nn. eneseabi raamatut! Võta näpust! Elu teeb oma korrektuurid ja iial ära ütle iial!
Hetkel olengi seisus, kus vähest tröösti pakub vaid selline kirjandus. Ravib samuti. Ehk oleks ka rääkimisest kasu, kuid igal sõbral on "loost" ehk olukorrast oma individuaalne versioon ja see ei tröösti. Raamat aga jutustab sulle oma lugu, ei mõista hukka ja äratundmisrõõm on tajutav ... .

"Kuid nende suhtes, kes vannuvad, tuleb alati olla ettevaatlik, sest nende sees pulbitseb ilmselgelt midagi enamat kui vanne, midagi, mille vastu nad peavad vande andma. Vanne, otsus on pealispinnal, väljaspool. Selle teeb mõistuse teadlik osa. Ent asi, mille kohta otsus tehakse, on seespool, alateadliku mõistuse labürintides." (lk. 23-24)

muinasjutt: Shel Silverstein "Helde puu" (lk. 33-37)

"Kuid me unustame, et alla surudes ei saa midagi hävitada. Vatupidi, see muutub üksnes tugevamaks. Me unustame ka selle, et millegi mahasurumine suurendab meie tõmmet selle poole. See, mida maha surume, laskub meie teadvuse sügavamatesse kihtidesse. Me võime suuta seda mahasuruda ärkveloeku ajal, kuid öösel sõhvatab see meie unenägudes. See ootab seespool, valmis väikseimagi võimaluse korral välja hüppama.
Mahasurumine ei vabasta meid millestki, vastupidi, see juurdub sügavamale alateadvusse ja me oleme veel kindlamalt lõksus." (lk. 66)

koht: Khajuraho tempel - seintel vaimset seksi sümboliseerivad pildid. (lk. 115)

"Elu on kasulik ja kui keegi mõrvatakse on ka surm kasulik. Kuuli tõttu saabunud surm saavutab sageli selle, mida elu ei suutnud." (lk. 119)

"Seks peaks olema lõbus asi, mitte tõsine lugu, milleks see on kunagi muudetud. See peaks olema nagu mäng: kaks inimest mängivad teineteise kehalise energiaga. Kui mõlemad on õnnelikud, ei peaks see kellegi teise mure olema. Nad ei tee kellelegi viga, nad lihtsalt tunnevad teineteise energiast rõõmu. See on kahe energia tants. See ei peaks ühiskonna mure olema. Kui just keegi ei sekku kellegi teise ellu - määrib end kaela, sunnib end peale, on vägivaldne, rikub kellegi elu - , siis pole ühiskonnal vaja sekkuda. Kõik on korras ja keegi ei pea sekkuma." (lk.143)

"Sügavas armuloos kaob mõnikord mõistus. Pole mõtteid, aega ega ruumi. Te saate tervikuga üheks." (lk.144)

"Tõeliselt seksuaalne inimene ei ole auahne. Miks? Ta ei igatse saada peaministriks või presidendiks. Miks? Auahnuseks muutuv energia on allasurutud seks. Seksuaalselt vaba inimene ei püüa kellekski saada. Ta on kõigega rahul." (lk. 145)

"Mida teadlikum, seda rohkem kannatate. Seepärast on nii, et mida rohkem inimene teab, seda rohkem ta kannatab." (lk. 171)

"Kui te armastate inimest, siis teate, et ta ei saa kellegi teise juurde minna. Ja kui ta läheb, siis pole midagi teha. Mida te saate teha? Te võite selle inimese tappa, kuid surnud inimesest pole eriti kasu.
Kui te armastate inimest, siis usaldate, et ta ei saa kellegi teise jrrde minna. Kui ta läheb, siis pole armastust ja pole midagi teha. Armastus toob selle arusaamise. Pole armukadedust.
Nii, et kui on armukadedus, teate hästi, et armastust pole." (lk.228)

"Armastus ei saa olla armukade. Armastus on alati usaldav ja kui juhtub midagi, mis murrab teie usalduse, peate sellega leppima, selles suhtes pole võimalik midagi ette võtta, sest ükskõik mida teete, see hävitab teise.
Usaldust ei saa peale sundida, kuid armukadedus püüab seda teha. Armukadedus üritab, paneb teid tegema kõiki pingutusi usalduse säilitamiseks, kuid usaldus pole midagi, mida säilitada. See kas on olemas või seda pole ning selles suhtes ei saa midagi peale hakata. Kui see on olemas, lähete sellest läbi, kui seda pole, minge parem lahku."
"Kui pole usaldust, minge lahku - mida varem, seda parem -, nii te ei saa kahju, te ei saa viga, teie võimekus jääb värskeks ja te suudate kedagi teist armastada. See koht, see mees, see naine pole teie jaoks. Liikuge edasi, kuid ärge teineteist hävitage." (lk.230)

"Tõeliselt autoriteetne inimene ei karda kunagi autoriteeti kaotada. Ta ei saa seda kaotada, pole võimalik seda kaotada. See ongi erinevus autoriteetse ja autoritaarse inimese vahel. Autoritaarsel inimesel ei ole tegelikku autoriteeti, ta on teeskleja. Autoriteetne inimene võib end täielikult paljastada, sest tema autoriteet ei ole väljaspoolt peale surutud - see on tema olemus, tema kogemus, tema tõelisus." (lk.253)

"Kui ta tahab minna teise naisega, siis ta läheb. Mida on siin teha? Siin olete peaaegu abitu.
Enne kui temast sai teie poiss-sõber, armastas ta kindlasti teisi naisi, nii et ta tuli nende juurest ära: ühel päeval läheb ta ka teie juurest ära. Inimene peab leppima tegelikkusega. Kui ta poleks ringiliikuja, poleks ta üleüldse teie juurde tulnudki, ta oleks jäänud igaveseks ühe naise juurde, aga ta on ringiliikuja, nii et te saite võimaluse. Nüüd liigub ta edasi, nii et kõik on korras." (lk.256)

persoon: Wilhelm Reich - inimene, kes töötas seksuaalelektri kallal (lk.276)

 
No comments: