Tuesday, July 26, 2011

George R. R. Martin "Mõõkade maru" 1 osa: Teras ja lumi

Lõpuks sai siis ka "Jää ja tule laulu" kolmas raamat ettevõetud (meie maal siis paraku viies raamat). Vahepeal sai ohtralt ja mõnuga seriaali tarbitud. Tõsiselt võimas üllitis!

Midagi vapustavat ja erilist kolmanda osa esimeses pooles ei toimu. Mingigi action paistab toimuvat vaid mustatel vendadel, kuid ka see on paraku vaid selline veepealne virvendus. Samas igavuse ja venivuse üle ma kurta ei saa. Kõik kulgeb voolavalt ja paeluvalt ja järgmise osa ootus on suur.

Kummaline oli muidugi seriaalist tingitud uute visuaalsete mõtteseoste teke. Kohati erines see minu isiklikust algsest maailmast ikka kardinaalselt, samas nii mõnigi tegelane, koht, sündmus oli ka minu maailmas just selline ja sellest siis õõvastav äratundmine, et kuidas ometi... .


Wednesday, July 20, 2011

Suzanne McLeod "Vere magus lõhn"

Inglise ühe hetkel populaarsema fantasy kirjaniku linnafantaasia esimene osa oli minu jaoks paras katsumus vähemalt esimesed sada lehte. Liiga palju tegelasi lihtsalt, et kõiki seoseid lennult hoomata. Erinevad võluvõimed ja erinevad olendid, nende staatused, seotus - kõik see kokku oli ikka omaette virrvarr. Piisavalt segadusttekitav, kuid samas lummavalt põnev.

Verd, sellest rääkimist ja selle kirjeldusi oli õõvastavalt palju. Samuti iha ja selle mitmekihilisust.

Hea minulik komme lugeda raamat alati lõpuni pidas seekord paika ja tasus ennast küllaga. Kui veel poole peal olles olin kindel, et sinna minu poolt see sari jääbki, siis mingil hetkel jää murdus ja pean rõõmuga tõdema, et ootan huviga järge.

Seekord siis polegi peategelaseks ei vampiir ega ka inimene, vaid hoopis haldjas -no peaaegu ja suure agaga;). Tore vaheldus! Nagu ka Harrise sarjades, tuleb ka siin peategelasel lahendada kuritegu, et siis selle kohapealt nagu ühe puuga löödud. Samas absoluutselt erinev.

Igatahes soovitan soojalt kõigile urbanfantasy vampiirikate limpsijatele. Mina igatahes limpsin edasi!
http://www.spellcrackers.com/

Tuesday, July 12, 2011

Heather Graham "Surnud ruum"

Järjekordne Grahami raamat kus peategelane näeb vaime ja kaovad noored tütarlapsed. Seekord siis noor ja ilus naisterahavas, väljakaevamised ja kadunud prostituudid... .

Arheoloog Leslie elas aasta tagasi üle õõvastava õnnetuse, milles ta napilt ellu jäi, kuid milles hukkus ta kihlatu. Intsident äratas temas võime näha vaime. Mingi hetk hakkavad kaduma prostituudid ja politsei on võimetu. Siis aga kaob rikas tüdruk ja uurimine võtab sisse uued tuuled. No mida iganes.

Arvan, et mõneks ajaks (kui mitte igaveseks) on mul Grahamist tõsine üledoos ja seda vaid kahe raamatu põhjal. "Nägemine" oli parem, kuid samuti - ei midagi erilist.

Tuesday, July 05, 2011

Susan Mallery "Vana arm ei roosteta"

Susan Mallery puhul on tegemist tunnustatud armastusromaanide autoriga. Tema erootiline, kirglik ja ladus stiil on populaarsust leidnud paljudes riikides.

Gracie Landon ei ole 14 aastat oma kodulinnas käinud. Peale seda, kui ta pubekaeas sõgedalt naabripoissi armus ja seetõttu isegi kohalik ajaleht tema meeleheitlikest ponnistustest kroonikaid avaldas, "pagendati" ta teise linna. Möödunud on palju aastaid ja vinnilisest "psühhopaadist" on sirgunud edukas ja kaunis naine. Olles seljatanud oma mineviku, peab Gracie olude sunnil naasma oma kodulinna, et aidata nooremat õde pulmade planeerimises. Paraku aga on naasnud sinna ka tema lapsepõlvearmastus ja nende teed paistavad alatasa ristuvat... .

Friday, July 01, 2011

Leo Kunnas "Gort Ashryn. III osa. Rahu"

Et siis grande finale suursugusele odüsseiale. Müts maha enivei.

Tühi tunne jäi, et mis siis ikkagi edasi? Tahaks nagu veel ja veel, mis ju iseenesest on ainult kõige positiivsem hinnang, mis üldse olla saab!

Naiselikku irinat kah ikka sekka, et tuleb tõdeda taas minu järjepidevuse katkemist ja tähelepanu absoluutset hajumist hololahingute kirjeldus-meenutusi lugedes. No oli igav ja kohati ma ei saanud mitte midagi aru.

Reis minevikku oli aga muljetavaldav. Neelasin igat hetke.

Igatahes suur aitäh Leo Kunnasele selle suurepärase ja grandioosse maailma loomise ja paberile kandmise eest!!!

"-inimene ei oska oma õnne näha. Seda peavad nägema teised. Õnn muutub väärtuslikuks alles siis, kui see kaotatakse või ära võetakse." (lk. 80)

"Kellelt on kord palju nõutud, nõutakse edaspidi veelgi rohkem." (lk. 301)