Tuesday, December 27, 2011

Allison Pearson "Kuidas ta seda suudab?"

"Surmas ei määratleta meid selle järgi, mida me oleme teinud või kes olnud, vaid selle järgi, mida oleme teistele tähendanud. Kui hästi me oleme armastust jaganud ja vastu saanud." (lk. 245)
"Mehed ilma naiseta on nagu mehed ilma emata; nad on rohkem orvud kui leseks jäänud naised. Naiseta mehed kaotavad selgroo, nad ei suuda enam sirge seljaga astuda, ei suuda isegi habemeajamisvahtu kõrvadelt maha pühkida. Meestel on naist rohkem vaja kui naistel meest; kas mitte see polegi maailma väljaütlemata saladus?" (lk. 338)
Väga tempokas, kiire ja sajaga endasse haarav. Filmi ei ole kahjuks veel näinud, kuid raamat oleks nagu "Seks ja linna" teine versioon. Siikohal siis teleekraanile jõudnu, kuna raamat ei olnud suurt midagi väärt. Igati kaasaegne lugu naisest, kes püüab olla täiuslik nii äris, kui kodus emana. Paraku mõlemat ju ei saa ja kusagile tuleb ohver tuua. Eneseirooniaga ja naljaga pooleks, haarab see lugu nii endasse ja paneb mõtlema erinevate väärtuste, rollide, suhete üle. Igati kohustuslik kirjandus töönarkomaanidest naistele. Nii nendele, kel on juba lapsed ja neilegi, kellel neid veel ei ole, kuid plaanis on või isegi siis, kui plaanis ei ole. Mõtlemisainet pakkuv teos igatahes.
10 POINTS!


No comments: