Wednesday, April 17, 2013

Susan Mallery "Ihu ja hingega"

Tegemist siis Titanite tetraloogia esimese osaga ehk Lexi looga. Nagu juba eelpoolses postituses sai mainitud, alustasin valest otsast.
Järjekordselt on tegu esimese armastusega. Aru ma ei saa mis värk sellega on ja tahtmatult tekkis minus küsimus, et kes minu esimene armumine ja/või armastus oli? Jõudsin järeldusele, et ei mäleta või on mu aju selle info lihtsalt blokeerinud. Arvestades minu ebastabiilset emotsionaalset seisundit viimasel ajal ja kevaddepressiooni, mida üritan erinevate vahendite abil tulutult uputada, on see tõik isegi suhteliselt loogiline.
Doosi ei ole ma veel kätte saanud ja kaks osa on veel ees. Ehk aitab ja saan reele tagasi. Hetkel ei suuda endiselt maailmaga suhelda. Kool, sõbrad - kõik on välistatud. Suudan end vaid töö ja alkoholiga uputada. Proovisin ennastpiitsutavat trenni aga eneseväsitamine ei andnud samuti tulemust. Unehäired lisandusid vaid .... . 

"Kui sul tekivad erinevate meestega pidevalt ühesugused probleemid, siis pole viga meestes, vaid sinus." lk. 201

Thursday, April 11, 2013

kogumik "Kinnimüüritud tuba"

Suhteliselt mõttetu kogumik. Hirmu ja põnevust ei õnnestunud üleüldse kogeda. Lõpupoolsed novellid ehk muutusid vist paeluvamaks aga muidu no ma ei tea ... . Erilisi mälestusi ei teki. Mainimist väärivad ehk "Uus päike" Fletcher, "Viirastuslik tõld" Edwards ja "Madam Crowli vaim" Le Fanu
Aga autorite list ikka ka:
W.E. Aytoun
Honroe de Balzac
Ambrose Bierce
Wilkie Collins
Catherine Crowe
Daniel Defoe
Charles Dickens
Amelia B. Edwards
Sheridan Le Fanu
J. S. Fletcher
John Galt
Theophile Gautier
Nathaniel Hawthorne
James Hogg
Washington Irving
Herbert Jenkins
Norman MacLeod
Prosper Merimee
Walter Scott
Samuel Warren
tundmatu autorSusan Mallery "Suusoojaks"

Kevad on käes. Mitte küll veel füüsiliselt aga emotsionaalselt paraku küll. Tahaks olla teki all, kogeda ja ammutada ja ma ei taha oma suures väsimuses mitte midagi teha ega mitte kedagi näha.
Sellest tingitult siis taaskord kevadine armastusromaani(de) laks.
Hea oli, kerge oli, tekitas igatsust... . Õnneks mu raamaturiiulis Mallery nappust veel niipea ei teki, nii et oma "ravidoosi" peaksin kätte saama. See on hea. Vist!
Lugu siis lühidalt sõjasangarist ja rikka pere võsukesest, kelle noorsooarmastus uuesti lõkkele lööb. Lisaks sekka veel mõningaid intriige ja vastuseis naisterahva isaga ja segadust ning põletavaid kirgi kui palju:D
Tegemist Titanite tetraloogia teise osaga (Skye lugu).  Sai vist pisut valest otsast alustatud:D